גנבת רכב ליסינג

רכישה והשכרה ארוכת טווח בשיטת ליסינג הפכה להיות פופולארית מאד בשנים האחרונות. היתרון הגדול של ליסינג, הוא פריסת התשלומים עבור השימוש ברכב והיכולת לממן אוטו חדש או יד שנייה ללא השקעה ראשונית גבוהה. עם זאת, רכבי ליסינג, כמו מכוניות אחרות, חשופות לאירועים ביטוחיים שונים, כמו גם גניבה.

רכב מוגש על יד פרוסה

גנבת רכב ליסינג – מה עושים?

חשוב לעשות חלוקה בין שתי וריאציות של ליסינג – הליסינג התפעולי והליסינג המימוני (או הפרטי).

ליסינג פרטי מהווה למעשה השכרה לטווח ארוך של רכב מסוכנות, כאשר כל העלויות וההוצאות נופלות על השוכר (כולל טיפולים, ביטוחים, אגרות ועוד). במקרה זה, הרכב נמצא באחריות מלאה של הנהג והוא זה שאמור לעשות ביטוח מקיף שמכסה אותו ממקרים של גניבה.

דרך הפעולה של שוכר רכב בליסינג מימוני במקרה של גניבה היא אינה שונה מרכבים פרטיים. יש להודיע למשטרה ולחברת הביטוח, ולאחר מכן להגיש את המסמכים הנדרשים לצורך תביעה (במקרה שקיים ביטוח מקיף).

גנבת רכב ליסינג תפעולי

כאשר אנו מדברים על ליסינג תפעולי, הרי שהבעלות על הרכב היא של חברת הליסינג, כך שהתפעול שלה נעשה באופן מלא על ידי החברה. כל ההוצאות שכוללות אגרות, ביטוחים וטיפולים נופלות על החברה המשכירה, ואילו השוכר משלם תמורת כך סכום חודשי ספציפי.

חברות הליסינג נוהגות לבטח את הרכבים שלהם בצורה המקיפה ביותר, מה שכולל כמובן מקרים של גניבת רכב. ההנחה שלהם, היא שנהגים ברכבים מושכרים רשלנים יותר, כך שהם זקוקים לכיסוי ביטוח מקסימאלי.

אם כן, במקרה של גנבת רכב ליסינג תפעולי, הנהג צריך להודיע על כך מיד לחברת הליסינג והיא זו שמטפלת בכל העניין לאחר מכן. יש לציין גם, כי גניבות של רכבי ליסינג נבדקות בצורה יסודית יותר על ידי הביטוח וזאת כדי למנוע מקרים של הונאות ביטוח. בנוסף לכך, חברת הביטוח תרצה לשלול אפשרות של גניבה הנובעת מרשלנות (מפתחות באוטו, חוסר מיגון ועוד).

אנו בפורטל צוק ליסינג, טרייד אין ומימון רכב מציעים לך את האפשרויות הזולות והמשתלמות ביותר של רכישה והשכרת רכב לטווח ארוך. במידה ואתה רוצה לקבל את כל המידע ללא עלות, השאר את הפרטים שלך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.