ליסינג תפעולי מול רכישה

חברות רבות, שמחזיקות ציי רכב, נמצאים בפני דילמה לגבי אופן אחזקת כלי התחבורה שברשותם. מצד אחד, יש את האופציה של רכישת הרכבים על ידי החברה, בין אם זה על ידי ההון העצמי של החברה או הלוואות חיצוניות, ומצד שני, האופציה הפופולארית של ליסינג תפעולי. לשתי האפשרויות ישנן יתרונות וחסרונות ייחודיים.

קבל הלוואה לרכב בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
20,000
200,000
סכום נבחר 50,000 ש"ח

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

האם אתה לקוח עסקי או פרטי?

לקוח פרטי
לקוח עסקי
מעולה ממשיכים

לאיזו עסקה אתה זקוק?

ליסינג מימוני לעסקים
ליסינג תפעולי לעסקים
רכב חדש
אחר

לאיזו עסקה אתה זקוק?

רכב חדש
רכב יד שניה
ליסינג
אחר
נהדר ממשיכים לאזור מגורים

מהיכן אתה בארץ?

אזור הצפון
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
נהדר מתקדמים

פרטי התקשרות

אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!
נהדר עוברים למצב חשבון
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
תמונה של רכב קטן ודולרים

ליסינג תפעולי מול רכישה – מאפיינים

ליסינג תפעולי הוא למעשה עסקת שכירות רכב לשימוש זמני (בדרך כלל עד שלוש שנים). במהלך התקופה הזאת, השוכר משלם תשלום חודשי קבוע ובתום השימוש, הרכב חוזר לחברת הליסינג. רכישת רכב, לעומת זאת, כרוכה בהוצאה כספית די גבוהה, אך הרכב הופך להיות לרכוש של החברה.

יש לציין, כי בעת עסקת ליסינג תפעולי, כל ההוצאות, כגון רישיונות, טיפולים ואגרות שונות נופלות על חברת הליסינג, וזאת לעומת רכישה עצמית של הרכב, כאשר החברה מחויבת לממן את הסעיפים הללו בעצמה.

היתרונות של ליסינג תפעולי ורכישת רכב

היתרון של רכישת רכב קשור בעיקר לתכנון המס שמתבצע על ידי החברות. כאשר החברה היא קטנה יותר וצי המכוניות שלה מצומצם, ישנו יתרון לרכישת רכב בגלל ההוצאות המוכרות במס. בחישוב גס, ישנו חיסכון של כמה אלפי שקלים בשנה על מכונית בשווי של 125 אלף ₪.

עם זאת, ככל שצי המכוניות גדול יותר, כך ישנה דרישה להוצאות רבות יותר לאחזקת המכוניות (קצין רכב ועובדים אחרים). כאשר מדובר בליסינג תפעולי, לעומת זאת, כל הטיפולים נעשים על ידי מחלקת השירות של המשכיר – אין ספק, שמדובר בחיסכון גדול והסדר נוח לגבי חברות גדולות.

מקרים נוספים, בהם רכישת רכב יכולה להיות משתלמת יותר עבור החברה, יכולים להיות קשורים לקניית רכבים עבור עובדים נכים. בסיטואציה כזו, הרכבים אינם נתונים בתשלום מס ולכן רכישתם משתלמת יותר. בנוסף לכך, חברות עם עודפים כספיים רבים יעדיפו גם כן לרכוש רכבים ולא לשלם הוצאות מיותרות עבור ליסינג תפעולי.

אנו בפורטל צוק פיננסים ליסינג וטרייד אין נמצאים כאן עבורך ומוכנים להציע לך את האופציות המשתלמות ביותר של ליסינג תפעולי. כל מה שעליך לעשות כדי לקבל את המידע הרלוונטי זה להשאיר את פרטיך בעמוד זה, ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.